Zamena auspuha

User avatar
widanovic
Site Admin
Posts: 384
Joined: 27 Apr 2011 23:29

Zamena auspuha

Post by widanovic »

Zanima me da li ako se zameni zadnji lonac ili komplet ceo izduvni sistem, a da se ne dira katalizator može da se dobije na snazi vozila ili pak utiče samo na zvuk?
djurex
Site Admin
Posts: 9
Joined: 02 May 2011 18:03
Location: Bor

Re: Zamena auspuha

Post by djurex »

Ja bi jos samo dodao: koja je marka no1 u svetu katalizatora i da li postoje razlike, tj da li postoji sportski katalizator?
Ryan
Početnik
Posts: 2
Joined: 13 Jul 2011 09:23

Re: Zamena auspuha

Post by Ryan »

Pa evo kao covek iz tog posla da vam objedinjeno odgovorim. Realno gledano promenom izduvnog sistema moguće je dobiti na snazi automobila ali vrlo malo.. Da bi se dobio bilo kakav efekat najbolje je menjati izduvnu granu i praviti je sistemom 4:2:1..Povećati promer cevi i dobiti na protočnosti ali paziti da se ne izgubi povratni pritisak na izduvnim ventilima..Vrlo veliki i skup posao za malo "muzike"..Nema drastičnog povećanja snage samo promenom izduvnog sistema, u najboljem slučaju 2-3 konja a to je apsolutno beznačajno...Isto to važi i za skidanje katalizatora, auto malo bolje izduvava gasove ali ništa drastično se ne dešava..

Što se tiče katalizatora kod nas su u opticaju tri marke katalizatora. Imasaf, Walker, Bosal..najbolji odnos cena kvalitet ima BOsal..Imasaf preskup, Walker sumnjivog kvaliteta...Za sportske katalizatore nisam čuo i mislim da ne postoje..
zec
Senior
Posts: 205
Joined: 10 Nov 2011 19:35
Location: BG

Re: Zamena auspuha

Post by zec »

Sumnjam da ce cackanjem izduva dobiti samo vecu potrosnju.
Post Reply

Return to “Tuning/Styling”