Izgoreo mi je auto

User avatar
widanovic
Site Admin
Posts: 384
Joined: 27 Apr 2011 23:29

Re: Izgoreo mi je auto

Post by widanovic »

Ništa lično, ali Miki mislim da si ga preterao. Pa ljudi zgužvaju kola kao paklu cigare pa isprave i voze, koliko se sa slika vidi ništa nije izbačeno iz ose. Limarija, samo šmirglanje da uhvati farba, naravno gitiranje i biće kao nov. Delovi ili novi, a lično ja bi polovne, jer auto nije nov, tako da nema potrebe za novim delovima.

E sad Dragomire po meni imaš dva rešenja:

1. raskomadati auto i na oglasima prodati. Ovo rešenje duže traje, ali pošto su delovi tj. vrata, krila i ostalo veoma skupi lako ćeš povratiti novac i skupiti za neki isti takav Aveo kao što si imao, a možda ćeš i čak zaraditi. Naravno pomoćićemo i svi mi forumaši.

2. kupiti polovne delove i za kraće vreme sastaviti ceo Aveo. Ova varijanta je brza, ali zahteva ulaganje
miki62
Senior
Posts: 255
Joined: 19 Feb 2012 17:12

Re: Izgoreo mi je auto

Post by miki62 »

Izgorela limarija, a ova jeste, je gore nego zguzvana. Ovaj auto da bi se uradio mora da se isece ovaj prednji kraj i od drugog navariti na ovaj.
Lim koji izgori, promeni molekularnu strukturu i sklon je koroziji bez obzira na zastitu, on vec u strukturi zbog jake vatre ima zarobljenog kiseonika i korodiranje je neizbezno. A sa druge strane, sto je jos vaznije, ovakav auto vise ne ispunjava bezbednosne norme i na kres testu bi prosao sa (0) zvezdica, zato sto je izgoreli lim jako mekan i podlozan zamooru materijala.
Ako mene pitate, moze da se sredi ali iskljucivo sa novim prednjim delom, ovako nikako.
dalibor.76
Junior
Posts: 12
Joined: 20 Sep 2011 12:21

Re: Izgoreo mi je auto

Post by dalibor.76 »

Upravo tako slazem se sa tim da lim koji je izlozen velikoj temperaturi menja svoju molekularnu strukturu inace sam metalac i imam svoju radionicu za masinsku obradu metala tako da ti savetujem sto kaze nas narod bilo sto bilo da sam na tvom mestu auto bih stavio sa strane i kupio nekog polovnog pa kad zatreba skidaj delove koji nisu izgoreli.Ja tako a ti kako hoces!(
Dragomir
Početnik
Posts: 5
Joined: 16 Jun 2012 15:57

Re: Izgoreo mi je auto

Post by Dragomir »

Postovani forumasi!

Javljam se posle duzeg vremenena i neuspele bitke da dokazem da se moj auto zapalio sam od sebe.
Zato sam resio da ga prodam.Ako ima zainteresovanih neka se jave.
Post Reply

Return to “3v”