Alu Felne

Dulle
Početnik
Posts: 6
Joined: 30 Dec 2011 10:39

Alu Felne

Post by Dulle »

Da li neko moze da mi da informacije o dimenzijama, specifikacijama i okvirnim cenama za alu felne?
User avatar
widanovic
Site Admin
Posts: 384
Joined: 27 Apr 2011 23:29

Re: Alu Felne

Post by widanovic »

Na Aveu možeš da staviš: 14", 15" i 16".

na 14" ti idu gume 185/60 i to ti je najjeftinija varijanta, ne možda toliko atraktivna, nove alu felne od 50e pa na gore

za 15" ti idu gume 185/55 ovo je kao neka fabrička-sport varijanta, dobijaš malo na stabilnosti i naravno raste cena, felne su od 60e pa na gore

za 16" ti idu gune 185/50 ovo je veoma skupa varijanta naročito zbog guma ali je zato auto kao zalepljen za put, naravno više se osećaju rupe i lakše je iskriviti felnu

Namerno sam svuda navodio širinu gume od 185 jer nema potrebe za širom gumom, širom gumom se samo povećava potrošnja, a ne dobija se ništa konkretno.

E sad ako gledas u promilima što se tiče potrošnje trebalo bi da je najmanja kod 16" jer tada je masa točka teorijski najmanja. :) U glavnom svodi se na to koliko si novca spreman da potrošiš.
Dulle
Početnik
Posts: 6
Joined: 30 Dec 2011 10:39

Re: Alu Felne

Post by Dulle »

Pa ne radi se o novcu, ne bi da dajem sad bas 2000e za obicne felne, ali bi da uzmem komplet da imam za letnju voznju i da ne budu neke ruzne skinute za nekog starog opela.

Btw, jel uzimao neko krovne nosace i kofer za avea i koliko ga je kostalo?
Post Reply

Return to “3v”