Akumulator za 1.4 16V

User avatar
dixy
Junior
Posts: 59
Joined: 29 Jun 2011 20:13
Location: Dobanovci, Surčin

Akumulator za 1.4 16V

Post by dixy »

Pozdrav svima!

Nadam se da za razliku od mene nemate nikakvih problema sa automobilima.

Ovaj put u pitanju je akumulator. Potrošni materijal, slažem se, al baš nije morao!
U knjižici stoji da je za Aveo 1.4 16V 69 kW predviđen akumulator od 55 Ah sa udarnom strujom hladnog starta 550 A. Trik je u tome da takav na našem tržištu postoji samo u formi "Topla ENERGY 12V55AH L+". Ni jedan drugi proizvođač nema akumulator navedenih karakteristika (od "pozudanijih" tipa Varta, Energizer, Exide, Duracell etc.). Svi koji se nude su oko 60 Ah sa udarnom strujom manjom od navedenih 550 A.

Inače, crknuti akumulator bio je Varta, Blue Dynamic koji je služio 4-5 godina. Očekivao bih i više, jer je auto garažiran (a garaža je zagrejana), pa zimi nije bio izložen nekim većim naprezanjima.

Interesuje me koji su akumulatori na vašim automobilima i kako ste njima zadovoljni.
pevac54
Senior
Posts: 208
Joined: 10 Mar 2012 12:17

Re: Akumulator za 1.4 16V

Post by pevac54 »

Trenutno je Energizer 55 Ah, druga godina, garancija 30 meseci. Plaćen oko 10.000 din.
Akumulator mi je upropastio regler. On crko, a akumulator se naduo ko žaba.
Od dodatne opreme sam ugradio blutut, parking senzore, led svetla i kameru.
Kada sam kupovao novi akumulator (kupljen u Beogumi), tražio sam isti kao onaj koji sam imao i koji je trajao 9 godina, ali su mi rekli da takav mogu da kupim noću samo na nekom parkingu i to sa auta koje ima probne tablice (ako me ne uhvate), jer su akumulatori za prvu ugradnju mnogo kvalitetniji od ovih u prodaji.
Vidi sa nekim autoelektričarem,ali ja mislim da ti jači ne treba jer ti nemaš stop-start sistem.Pališ samo jednom i voziš. Ako može da stane 60 Ah mislim da slobodno možeš da ga uzmeš. Proveri sa još nekim.
Pozdrav.
pevac54
Senior
Posts: 208
Joined: 10 Mar 2012 12:17

Re: Akumulator za 1.4 16V

Post by pevac54 »

Topla su slovenački, mislim da su se ranije zvali Vesna.
User avatar
dixy
Junior
Posts: 59
Joined: 29 Jun 2011 20:13
Location: Dobanovci, Surčin

Re: Akumulator za 1.4 16V

Post by dixy »

pevac54 wrote:takav mogu da kupim noću samo na nekom parkingu i to sa auta koje ima probne tablice (ako me ne uhvate)
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Savršeno!

Topli je stigao, samo da ga sutra pokupim... Nek je i Vesna :) ali nek pali
zec
Senior
Posts: 205
Joined: 10 Nov 2011 19:35
Location: BG

Re: Akumulator za 1.4 16V

Post by zec »

Kod mene ista prica pre 2,5 god. Samo je poceo da gubi snagu i nije mogao da pokrene motor. Dopunio ga jednom, dva puta i zamenio drugim. Mislim da je stavljen isti: Varta, Blue Dynamic. To sto sam nasao u seoskoj prodavnici jer nisam imao bas nekog izbora.
Sto se tih struja tice, malo je to naduvana prica i ima to svoje lose strane, a glasi nesto kao: sto vise tih ampera za start, a manje zapremine (da se tako izrazim, 55Ah) to ce accu krace trajati. Te ploce unutar akumulatora se prave tanje da bi mogle da postignu potrebne karakteristike, ali se onda krive pod opterecenjem...
Stavi ti najveci koji moze fizicki da stane u taj prostor koji imas za akumumulator i ne brini mnogo. Redovno ga dopuni ako ce auto stajati neko vreme i teraj.
Inace akumulatori ne vole toplo mesto na kome bi stajali jer se tako ubrzavaju neki losi procesi...
Ako su lagali mene i ja lazem Vas.
Post Reply

Return to “4v”