ABS senzor

koenigseggccr
Senior
Posts: 123
Joined: 26 Feb 2012 22:00

ABS senzor

Post by koenigseggccr »

Izgleda crk'o danas ABS senzor...u više navrata upalio lampicu za ABS i pri malom kočenju se aktivira... :x Vec sam menjao dva senzora na nekih 115.000 km i izgleda da me opet ceka slicna situacija...:(
Sutra svejedno idem da uradim redovan servis pa cemo videti sta je definitivno...
koenigseggccr
Senior
Posts: 123
Joined: 26 Feb 2012 22:00

Re: ABS senzor

Post by koenigseggccr »

Ispitani svi senzori, pokazuju da rade, ocisceni konektori i "citaci" senzora (koji su bili ekstremno zaprljani) i za sada ne pokazuje znake neispravnosti... Nadam se da ce tako i ostati...
koenigseggccr
Senior
Posts: 123
Joined: 26 Feb 2012 22:00

Re: ABS senzor

Post by koenigseggccr »

Ipak nije tako ostalo, opet upalio lampicu za ABS. U ponedeljak u Djelmas na dijagnostiku... :x
zec
Senior
Posts: 205
Joined: 10 Nov 2011 19:35
Location: BG

Re: ABS senzor

Post by zec »

I sta je zakljucak? Da li su utvrdili nesto novo?
koenigseggccr
Senior
Posts: 123
Joined: 26 Feb 2012 22:00

Re: ABS senzor

Post by koenigseggccr »

Bio sam juce, problem je bio u desnom prednjem senzoru. Ocistili su kontakte i malo ih "pritegnuli", greška je nestala, a ABS za sada funkcioniše bez problema... Nadam se da će tako i ostati... :-)
Djuro
Početnik
Posts: 8
Joined: 18 Dec 2012 21:43

Re: ABS senzor

Post by Djuro »

Zna li neko posto au senzori za ABS ?
koenigseggccr
Senior
Posts: 123
Joined: 26 Feb 2012 22:00

Re: ABS senzor

Post by koenigseggccr »

4.000-4.500 din... ;)
pevac54
Senior
Posts: 208
Joined: 10 Mar 2012 12:17

Re: ABS senzor

Post by pevac54 »

Pali mi se lampica ABS na 120 km/h. Kad ugasim motor i ponovo startujem sve je ok dok ne povećam brzinu. U gradskoj vožnji to se ne dešava. Zna li neko od forumaša šta može da bude razlog?
pevac54
Senior
Posts: 208
Joined: 10 Mar 2012 12:17

Re: ABS senzor

Post by pevac54 »

Našao grešku - kontakti. Očišćeno, pritegnuto i sada je ok.
User avatar
dixy
Junior
Posts: 59
Joined: 29 Jun 2011 20:13
Location: Dobanovci, Surčin

Re: ABS senzor

Post by dixy »

Budi u pripravnosti da zameniš senzor, slično je bilo i kod mene... Najverovatnije nisu kontakti već provodnik koji krivuda ispod točka. Na mestima gde se savija počne da se povećava otpor kroz provodnik kao posledica savijanja i nastaju navedeni problemi. Verovatno si malo ispravio ili pomerio pa je uspostavio bolji kontakt.

Za zamenu isključivo delphi, GM generalno preporučuje njihove delove kao zamenske (cena oko 2500-3000 din u zavisnosti od dobavljača). Menjao sam ga dva puta; prvi put sam stavio optimal, koji je najgore kinesko đube i nije trajao ni 4 meseca (zamalo glavu ne izgubih pri jednom kočenju) zatim sam stavio delphi, kojim sam rešio problem.

Pri zameni se senzor generalno mora da slomi da bi se izvukao, sem ako nemaš nekakav izvlakač.

Ukoliko ti bude potrebna pomoć da ovo rešiš, javi, pošto imam "iskustva" sa tim :D
Post Reply

Return to “4v”