Zimske gume, marke i promeri

User avatar
joza
Junior
Posts: 33
Joined: 14 Nov 2012 09:12

Re: Zimske gume, marke i promeri

Post by joza »

Ako ikako mozes, kupi sve 4 nove zimske, moze da se pokaze daleko jeftinije od kupovine samo dve gume! ja imam od prosle godine wintera 185/60 -14, bile su najjeftinije, ali su uredu. znam iz iskustva kako je voziti zimi sa dve zimske gume napred i letnje pozadi, jer sam prosle godine kupio prvo dve zimske, pa kroz mesec dana jos dve, jer nisam ima odmah za sve 4. desavalo mi se da kod kocenja zadnji kraj pocne da se zanosi, dok je sada zalepljen za asfalt.
ovde su dosta povoljno, ako imaju:
http://bit.ly/187wNdy
bora r12
Junior
Posts: 28
Joined: 13 Apr 2013 18:27

Re: Zimske gume, marke i promeri

Post by bora r12 »

vrlo moguce da cu uzeti sve cetiri, a prvenstveno uzimam zbog brda uz koja cu cesto da se penjem...msm to je u gradu pravolinijsko brdasce od mozda 150m ali ima solidan uspon i onda skrenem u svoju ulicicu...nije planinsko brdo puno krivina, al pokriveno snegom - brdo je brdo xD msm da moj aveo ima i abs i kontrolu proklizavanja posto krene da podrhtava i da sprecava tockove da slajfuju kad krenem da slajfujem, bilo na suvom pri jacem startu ili na mokroj uzbrdici...
pevac54
Senior
Posts: 208
Joined: 10 Mar 2012 12:17

Re: Zimske gume, marke i promeri

Post by pevac54 »

Ako menjaš gume, obavezno sve četiri istih dimenzija, inače će auto biti mnogo smešan ( ja probao), a mogu i panduri da zezaju. Slobodno uzmi vinteru, najejftinija je a i dobro služi i dugo traje. Za 4 gume 185/55, možeš kupiti pet komada 185/60 i da ti malo pretekne lova.
Pozdrav.
white rabbit
Početnik
Posts: 8
Joined: 18 Nov 2013 15:55

Re: Zimske gume, marke i promeri

Post by white rabbit »

Ja sam kupio 4 nokian 185/60 14. Još uvijek nije počela jača zima sa snijegom pa ih još nisam isprobao. Cijena je 81km (oko 41€)
bora r12
Junior
Posts: 28
Joined: 13 Apr 2013 18:27

Re: Zimske gume, marke i promeri

Post by bora r12 »

malo sam obilazio radnje, malo citao testove po netu, i dosao do sledeceg zakljucka:

185/60/r15

Wintera 5400din, dobra za sneg, ocajna po mokrom, pravi aquaplaning, losi rezultati na testovima...

KLEBER Krisalp HP2 6000din, gruba sara, ono sto meni treba, na tyrereviews za 10ak posto losija od continental koju najvise hvale po svetu ali kazu da je cena niza zbog losih performasni po mokrom... link

BFGOODRICH G-FORCE WINTER GO 6000din, prodavac je preporucuje, mada sara mi ne uliva poverenje, izgleda kao novogodisnja jelka, al mozda je to dobro za vodu, a bolje ocene ima na pomenutom sajtu od klebera - link

iako me plasi sara, za sad mi je bf goodrich izbor, ali juricu neke kvalitetnije, na prvom mestu:
[ove ispod su sa interneta, cene i testovi, jos nisam obisao sve lokalne ranje da bi ih nasao]

ContiWinterContact-TS-850 8000din, vrlo dobre ocene - link

Michelin Alpin A4 8400din, takodje dobre ocene - link

Nokian WR D3 7600din, fine ocene - link

Dunlop Winter Response 2 7700din, preporucljive za zimu za menje aute 14 i 15inca, ne znam kakve su po mokrom... link

Fulda KRISTALL MONTERO 3 u rangu bf goodrich po slicnoj ceni - 6300din, nema nesto mnogo testova, ali guglanjem na raznim sajtovima uglavnom dobijaju 4 zvezdice od mogucih 5, a negde i svih 5...

evo i jedan lep test, na osnovu kog se moze stvoriti lepa slika, i onda porediti gume sa ovim tyrereviews, i doci do nekog zakljucka...nista, winteru sam otpisao, otpisujem i kleber, juricu po ostalim prodavnicama da vidim ponudu, ali najvise bi voleo da nadjem continental, dunlop ili nokian... ;)

edit: posle ADACovog testa, link i jos jednog zanimljivog testa za 185/60/r15 baci pogled, u izbor ulaze i

GOODYEAR 185/60 R15 UltraGrip 8 - 7900din

sve u svemu, stvorila se neka slika sta valja ;)
Post Reply

Return to “4v”