Blokada zadnjeg tocka

User avatar
ceronimus
Junior
Posts: 69
Joined: 07 Nov 2011 12:19

Blokada zadnjeg tocka

Post by ceronimus »

Uzasno iskustvo...juce u toku voznje,sreca pa nije velika brzina bila...blokira mi zadnji tocak...i ni makac...ubacim u rikverc i nekako odblokira ali posle nekoliko metara opet...i sve tako se do kuce odlepio sam,posto sam otisao na put i auto ostavio na parkingu,zanima me da li neko ima predstavu sta moze da bude,moram sam da skidam tocak jer ne mogu tako do nekog servisa...molim za neki savet....
Djoleprolece
Junior
Posts: 40
Joined: 09 Jan 2012 20:41

Re: Blokada zadnjeg tocka

Post by Djoleprolece »

meni se pre par meseci deslio slicno.. samo sam ja bio na parkingu i isparkiravao auto ... raspala se pakna... bilo bi dobro kada bi mogao da skines tocak i dobos i izvadis otpali deo pakne i onda polako kod majstora... naravno kad se vratis sa puta...
ako ne uspes da skines dobos.. onda polako... prva sva, 4 migavca i kad blokira malo u rikverc da odglavipa ponovo polako... nema ti druge...
User avatar
widanovic
Site Admin
Posts: 384
Joined: 27 Apr 2011 23:29

Re: Blokada zadnjeg tocka

Post by widanovic »

Sigurno je u pitanju kočioni sistem, e sad da li je pakna ili je doboš to je pitanje. U Svakom slučaju skini doboš pa ćeš sigurno uočiti problem.
User avatar
ceronimus
Junior
Posts: 69
Joined: 07 Nov 2011 12:19

Re: Blokada zadnjeg tocka

Post by ceronimus »

e evo malopre skinuo tocak i dobos i kao sto rece kolega Djole tipa Prolecni-paknovi! ono takozvano "meso" sto koci se odvojilo od onog gvozdja...i to oba!i sad evo guglam radnje da sutra to pazarim...ako imate predlog za neku radnju....javljajte!!!

Hvala
User avatar
widanovic
Site Admin
Posts: 384
Joined: 27 Apr 2011 23:29

Re: Blokada zadnjeg tocka

Post by widanovic »

Vidi u Beo Tas na Voždovcu, mada će izbor biti sigurno veći nakon sajma, nadam se i da ćemo obezbediti i super popuste.
pevac54
Senior
Posts: 208
Joined: 10 Mar 2012 12:17

Re: Blokada zadnjeg tocka

Post by pevac54 »

To se meni dogodilo na Aveu 1.4/2007, srecom na parkingu. Ako imas pakn kod sebe obidji prodavnice autodelova jer kao i lezajevi tocka i paknovi pasu od drugih marki automobila. Ja sam platio 4 nova pakna 4.000 dinara. (Izvinjavam se, ali ne mogu da prebacim tastaturu na srpski). Ako ne nadjes, na ulazu u Ostruznicu sa leve strane, odmah pored stovarista ima majstor koji reparira lamele i to odlicno, a i nije skup. Ja sam ranije nosio lamele za vozila FMP-a. vidi sa njim ako ti metal nije ostecen moze da ti namsti novi abrazivni deo koji koci (gurtna). Majstori uvek tvrde da moraju da obradjuju dobos, ali ja sam to resio dobrim smirglanjem. Posle isao na tehnicki i ispalo super.
Pozdrav.
User avatar
ceronimus
Junior
Posts: 69
Joined: 07 Nov 2011 12:19

Re: Blokada zadnjeg tocka

Post by ceronimus »

E hvala pevac,
to sam i ja cuo da moze da se gurtna opet nanituje na gvozdje...sacuvao sam ih pa nek stoji,kupio sam danas u beoteam-u paknove,2790 dinara,pa cu danas da ih montiram.
zec
Senior
Posts: 205
Joined: 10 Nov 2011 19:35
Location: BG

Re: Blokada zadnjeg tocka

Post by zec »

Isti slucaj na parkingu. Ostavio podignutu rucnu kocnicu posle duze voznje po kisi. Zalepio se sloj koji koci za dobos i otpao. Kad sam krenuo tocak je blokirao. Srecom brzo je popustio pa sam uspeo stici do majstora i zamenio paknove.
Post Reply

Return to “Kalos”