Zvucnici - zamena, dimenzije, marka, model - preporuka?

User avatar
ivanchevy
Junior
Posts: 76
Joined: 07 Apr 2012 03:43

Zvucnici - zamena, dimenzije, marka, model - preporuka?

Post by ivanchevy »

Koje su velicine zvucnika napred i pozadi na kalosu sedan 2005?

Skidao sam, ali dimenzije koje dobijam merenjem nisu bas okrugle (razmak izmedju dva srafa dijagonalno je ~13cm, ostalo nista nije okruglo pa ni sam precnik, cini mi se oko 11.5cm), pa me zanima da li je neko menjao. Prednji levi je izgleda povukao vlagu od snega ove zime (poceo da prdi), pa sam u fazonu da ih sve zamenim nekim boljim, pa me zanima sta pasuje lepo, a da je kvalitetno (i izdrzljivo) :)

Dimenzije, marka, model?

Evo slike fabrickog prednjeg levog sa kratkim objasnjenjem kako skinuti, dok ne kupim nove i zamenim skroz

Potrebno je skinuti plastiku sa vrata, komplet. 3 srafa dole, jedan kod rukohvata, i ima jedan sraf koji se nalazi kod kvake sa unutrasnje strane za otvaranje za koji nisam siguran da je neophodan. Potrebno je skinuti (crnu) plastiku kod retrovizora sa unutrasnje strane, nema srafova, samo se vuce i ide tesko, slikacu mehanizam kad budem menjao. Okvir plastika oko kvake sa unutrasnje strane bi isto trebalo skinuti, mada ce svakako sam spasti i ako se to ne uradi. Krene se sa donje strane i odvaja se plastika polako od vrata (mehanizam slican zabicama) pa je potrebno podici na gore celu plastiku da se izvuce (nagore). Otkace se konektori za bravu i prozore i jos nesto ako ima. Time se dolazi do:

Image

Zatim, zvucnik se nalazi na tri velika crna srafa koji kad se uklone i otkaci konektor vadi se celo kuciste.

Image

Zvucnik moze da se izvadi iz kucista, 4 srafa, dijagonala izmedju srafova je 13cm. Evo par slika zvucnika.

Image

Image

Image

Image
chevac
Početnik
Posts: 7
Joined: 22 Feb 2013 13:37
Location: NS

Re: Zvucnici - zamena, dimenzije, marka, model - preporuka?

Post by chevac »

ivanchevy wrote: Skidao sam, ali dimenzije koje dobijam merenjem nisu bas okrugle (razmak izmedju dva srafa dijagonalno je ~13cm, ostalo nista nije okruglo pa ni sam precnik, cini mi se oko 11.5cm), pa me zanima da li je neko menjao. Prednji levi je izgleda povukao vlagu od snega ove zime (poceo da prdi), pa sam u fazonu da ih sve zamenim nekim boljim, pa me zanima sta pasuje lepo, a da je kvalitetno (i izdrzljivo) :)
Nije odgovor na tvoje pitanje, ali evo kako brat Rus to resava na Aveu:

http://hexagon.narod.ru/aveo/megazvuk.htm
User avatar
ivanchevy
Junior
Posts: 76
Joined: 07 Apr 2012 03:43

Re: Zvucnici - zamena, dimenzije, marka, model - preporuka?

Post by ivanchevy »

Hvala, ali ovo je mnogo komplikovano za mene
u medjuvremenu sam premerio tacno na drugim vratima

Image


Na kucistu: 9cm je razmak izmedju susednih srafova, dijagonala je 12.3cm, kvadrat.
maximalna dubina za zvucnik oko 14-15cm

U ovim dimenzijama koliko vidim po guglu tesko da cu naci bilo sta, znaci ili da busim, ili da sam pravim drveno kuciste sa drugacijim dimenzijama, a nijedno ni drugo mi se bas ne radi.
Djoleprolece
Junior
Posts: 40
Joined: 09 Jan 2012 20:41

Re: Zvucnici - zamena, dimenzije, marka, model - preporuka?

Post by Djoleprolece »

ja sam prosirio rupu na plasticnom adapteru i spakovao vece zvucnike... neka stara lemilica je oreadila posao. sa njom sa prosirio otvor.
User avatar
ivanchevy
Junior
Posts: 76
Joined: 07 Apr 2012 03:43

Re: Zvucnici - zamena, dimenzije, marka, model - preporuka?

Post by ivanchevy »

Razmisljao sam i o tome, vidim da je na pioneer-ovim zvucnicima razmak izmedju susednih srafova 9.7cm, a dijagonala 13, to bi znacilo da ovu plastiku otvorim dijagonalno po 3-4mm kod svakog srafa, a ne znam da li ima toliko prostora. Razmislicu do prvog maja, posto cu tad imati malo vise vremena da se pozabavim time.

Mada mi nije jasno kako sam izmerio 12.3cm dijagonalu a stranice 9cm, posto za 9cm stranice i prav ugao se dobija hipotenuza (dijagonala) od 12.7cm, a to bi vec moglo da se upasuje :)
User avatar
widanovic
Site Admin
Posts: 384
Joined: 27 Apr 2011 23:29

Re: Zvucnici - zamena, dimenzije, marka, model - preporuka?

Post by widanovic »

Ovi zvučnici mi deluju kao da su identični i na Aveu, a ja sam kod mene stavio veće, i sasvim sam zadovoljan, nadji među postovima i videćeš detaljno objašnjenje kako i šta da odradiš... :)
I naravno moje preporuke zvučnika....
Post Reply

Return to “Kalos”