problem sa gasom

borkan
Početnik
Posts: 2
Joined: 05 Jan 2017 22:21

problem sa gasom

Post by borkan »

Pozdrav svima,
imam novi aveo 4v 2012g.p. 1.2 benzin 51 KW, presao je 57000 i pojavljuje mi se problem
cini mi se kako je doslo hladnije vrijeme.
Vec ugrijan auto kada stane u mjestu u leru smanjuje se broj obrtaja nize nego obicno ....
mozda oko 700 prema kazaljki i treska se vec kao da ce se ugasiti... onda u nekom trenutku poveca se sam broj obrtaja na oko 1500 jedno 2 - 3 sec. i vrati se nazad....

Da li je iko imao slican problem.... ne znam da li je za brigu... moja pretpostava je mozda lose gorivo ... voda u gorivu i sl?!
Hvala!!!
User avatar
catani
Junior
Posts: 28
Joined: 02 Jul 2012 17:13

Re: problem sa gasom

Post by catani »

Meni se na puntu to desava vec godinama u nazad kada je hladno. Problem je step motora koji se malo smrzne pa pocne da luduje na zimi. Imam i chevy kao tvoj, na njemu nisam imao takav problem...pu pu pu da ne ureknem :D
User avatar
dixy
Junior
Posts: 59
Joined: 29 Jun 2011 20:13
Location: Dobanovci, Surčin

Re: problem sa gasom

Post by dixy »

Potrebno je proveriti step motor ler gasa - IAC ventil. Skinuti i očistiti, posebno obratiti pažnju na obod kupastog dela, jer tu naseda na usis i taj deo je potrebno potpuno očistiti. Proveriti i očistiti ležište IAC ventila u usisu i kanalić kroz koji prolazi vazduh, tu se svašta nakupi, pa i to mora detaljno (viđao sam da ljudi očiste ležište ali taj kanalić ostane pun gareži i "katrana", pa ne reše problem). Proveriti sva vakuum creva a pogotovo gumene prihvate za njih jer tokom vremena istrule i ispucaju, pa onda od vakuuma nema ništa. Bilo bi lepo prikačiti ga na dijagnostiku pa videti kako izgledaju parametri rada motora u toku tog "brljanja"

Nadam se da ćeš problem brzo i uspešno reštiti!

ps. možda bude od koristi:
https://www.youtube.com/watch?v=AxArm-Ra-Qw
borkan
Početnik
Posts: 2
Joined: 05 Jan 2017 22:21

Re: problem sa gasom

Post by borkan »

Eee, hvala na prijedlozima. Sa iac ventilom ima logike. Ali vjerovatno da cu morati na dijagnostiku posto me izludjuje. :x
Za sada se nadam da mu je samo hladno. :D

Pozzz

P.s. video je vrlo poucan, hvala
Post Reply

Return to “4v novi”