VODONIK za smanjenu potrosnju

Boca
Junior
Posts: 11
Joined: 09 Dec 2011 21:58

VODONIK za smanjenu potrosnju

Post by Boca »

Posto svi koji imaju cruze znaju kakva je potrosnja :shock: ,nasao sam pre nekoliko dana http://www.hho.rs i mnogo slicnih kao ovaj sajt kao i na youtubu par klipova o principu rada ovog sistema ... ovaj sistem kosta oko 250e ,ali me zanima ako radi na istom principu kao i "magenet" koji smanjuje potrosnju goriva :lol: :lol: . Ima li neko uopste bilo kakvo iskustvo sa ovim :ugeek:
User avatar
widanovic
Site Admin
Posts: 384
Joined: 27 Apr 2011 23:29

Re: VODONIK za smanjenu potrosnju

Post by widanovic »

Moje lično mišljenje je da to čista obmana naroda, jer kada praviš iz vode kiseonik i vodonik ti utrošiš veću energiju nego što dobiješ kada upotrebiš taj kiseonik i vodonik. Ako već želiš da smanjiš potrošnju ja sam uvek za varijantu da zameniš recimo svećice, ulje, čip tuning, čak možda i staviš kvalitetnije gume...

Evo čak i jedne interesantne stvari: i zamenom običnih sijalica led sijalicama možeš da postigneš uštedu naravno to je neprimetno.
:)
Boca
Junior
Posts: 11
Joined: 09 Dec 2011 21:58

Re: VODONIK za smanjenu potrosnju

Post by Boca »

Evo jos jedne zanimljive stvari :D . Imam 1,6 motor i na kompjuteru se pokazuje prosecnu potrosnja oko 8.3L ali se na pumpi pokazalo oko 10L... Sipam Evro premium imam led,imam ksenon vodim racuna o pritisku na gumama itd...uglavnom pazim na potrosnju. I posle citanja,gladanja klipova na internetu obracajuci se majsotrima ugradio sam HHO generator u svoja kola :idea: . Uglavnom kompjuter mi cita prosecnu potrosnju od 6.3L sada sto je oko 20% manja potrosnja :D :D :D . Ugredjaj koji koristim je Americke proizvidnje i dolazi sa svom potrebnom opremom.
Ovaj uredjaj sam proucavao jos od septembra prosle godine, i kao svi nisam mogao da verujem da nesto tako jednostavno i banalno gde iz destilovane vode putem elektrolize se stvara HHO.
Videcu da danas ili sutra stavim slike uredjaja koji je montiran u moje vozilo i molio bi bilo koga koji sumnja u nesto kao sto je ovo dobro prouci materiju i adekvatno se informise o cemu se radi i kako utice na motor.
Attachments
Ovo je uredjaj koji imam u svojim kolima,ima 13 ploca
Ovo je uredjaj koji imam u svojim kolima,ima 13 ploca
hho_generator.jpg (138.87 KiB) Viewed 17911 times
Sema_HHO_instalacije_SR.jpg
Sema_HHO_instalacije_SR.jpg (99.92 KiB) Viewed 17911 times
miki62
Senior
Posts: 255
Joined: 19 Feb 2012 17:12

Re: VODONIK za smanjenu potrosnju

Post by miki62 »

Prosle godine sam na sajmu automobila, prvi put video ovo cudo od uredjaja, ucinilo mi se kao sjajno resenje za ustedu goriva, izdvajanjem vodonika koji se u kombinaciji sa benzinom koristi za pokretanje motora.

@Boca. Druze, gde si ugradio ovaj HHO-generator i za koju cenu?

Bilo bi lepo da nas u kasnijoj eksplataciji informises o radu uredjaja i potrosnji benzina.
Unapred zahvalan..... i jedva cekamo slicice. :)

Pozdrav.
User avatar
widanovic
Site Admin
Posts: 384
Joined: 27 Apr 2011 23:29

Re: VODONIK za smanjenu potrosnju

Post by widanovic »

@Boca ako samo možeš da mi kažeš da li si uz uređaj dobio i neku elektroniku koja vara lamda sondu i malo više da nam opišeš uređaj, tj. dimenzije, broj pločica i tako to. Ja se spremam da ga pravim. :)
Boca
Junior
Posts: 11
Joined: 09 Dec 2011 21:58

Re: VODONIK za smanjenu potrosnju

Post by Boca »

Eeeee....sad ovako :D . Uz uredjaj sam dobio kablove,cevi,sarafei pulsni modulator koji sam postavio ispod v
olana. Uredjaj sam platio 220e i sastoji se od 13ploca. Zasad nisam imao problema sa lamba sondo sto ne znaci da mi se nece upaliti lampica za motor. Ove nedelje mi stize uredjaj iz amerike tacnije fs2 hho chip koji govori motoro da nema potrebe da dodaje vise goriva i da se nedostatak kompenzuje sa hho. Chip prati 256 parametara od potrosnje do temperature motora do pritiska u usisnoj grani izduvnih gasova itd.. svaki cip je
Boca
Junior
Posts: 11
Joined: 09 Dec 2011 21:58

Re: VODONIK za smanjenu potrosnju

Post by Boca »

Zapucava mi tel.pa moram iz dva dela da pisem :D. http://voloperformance.com/fs2hhoedition.html ovo je taj cip koji vara lambda sondu i omogucava smanjenu potrosnju do 40%. Treba da mi stigne 8.og marta a placen je 14,000din sa postarinom i carinom. Moj hho trenutno nema u sebi KOH ali sam stavio malo NaOH da povecam proizvodnju hho ali moram da pazim da mi amperaza bude ispod 20A. Danas sam ga vozio iz Ns do BG 110km/h sa potrosnjom od 5,6L. U ponedeljak cu da slikam uredjaj da pokazem kako je postavljen i tacno kako je ugradjen a posebno cu se javim kad mi chip iz amerike stigne i ako mi bude smanjio potrosnju jos vise
User avatar
widanovic
Site Admin
Posts: 384
Joined: 27 Apr 2011 23:29

Re: VODONIK za smanjenu potrosnju

Post by widanovic »

Ok, taj deo razumem, samo mi nije jasno čemu služi pulsni modulator? Mislim da je najbolje da uskoro napravimo jedno malo neformalno druženje pa da svi razmenimo iskustva...
Boca
Junior
Posts: 11
Joined: 09 Dec 2011 21:58

Re: VODONIK za smanjenu potrosnju

Post by Boca »

Pulsni modulator kontrolise amperazu koja ulazi u uredjaj,sa pulsni modulator ne dozvoljava uredjaju da se pregreje . Npr.1 sekund salje struju u hho uredjaj i 1 sekund ne salje struju. Svabe imaju detaljna objasnjena za svaki uredjaj na ovom sajtu www.hhogas.at jedino sto su malo poskupi :/
Boca
Junior
Posts: 11
Joined: 09 Dec 2011 21:58

Re: VODONIK za smanjenu potrosnju

Post by Boca »

Apolo HHO sistem sa pulsinim modulatorom i VOLO FS2 HHO cipom za reprogramiranje map senzora.
Rezultati. Pre instalacije HHO vozna pri brzini od 70kmh potrosnja je bila 5.1l/100km
Posle instalacije HHO pri voznji od 70kmh potrosnja je 4.0l/100km.
Juce sam vozio NS-BG i na autoputu sam isao oko 110 gde sam imao potrosnju izmedju 4.8 i 5.5.
Prosena potrosnja od 8.3km/100 je sada oko 6.2. Uredjaj mi trenutno radi na 13A i danas cu ga povecati na 18A pa da vidim ako ce imati uticaj na potrosnju.
Ko god zeli da mi posaljem slike uredjaju i instalacije u kolima ,moze slobodno da mi posalje poruku pa cu im putem mejla odgovoriti .
Post Reply

Return to “4v sedan”