Chip tuning

User avatar
widanovic
Site Admin
Posts: 384
Joined: 27 Apr 2011 23:29

Chip tuning

Post by widanovic »

Nekada privilegija bogatih, chip tuning sve više prerasta u potrebu svakog vlasnika vozila, kao jedini sigurni način da se u isto vreme smanji potrošnja i poveća snaga motora. Iako sam imao nov i dovoljno jak motor, u želji da svoje vozilo dovedem do vrha mogućnosti odlučio sam se za chip tuning. Za laike možda neprimetno povećanje snage se najbolje oseti prilikom paljenja klime. Sa sigurnošću mogu reći da mi auto sada sa upaljenom klimom radi isto kao nekada bez upaljene klime. Chevrolet Aveo 1.2 16V koji je nekada imao 84.4KS sada sigurno ima preko 95KS. Što se tiče potrošnje za sada nisam uspeo da izmerim da li se nešto promenilo. Ako nije smanjena potrošnja je sigurno ista, veća potrošnja nije moguća. Takođe velika ljubaznost i profesionalnost majstora su veoma bitne stavke koje su uticale na moj odabir. Želja da mi do najsitnijih detalja objasne kompletni proces uz kaficu, čini to da ova nepuna dva sata koliko sam proveo u servisu spadaju u kvalitetno utrošeno vreme.
I naravno par slika:


Image Image


Image Image

Sve dodatne informacije, cene i savete možete dobiti kod naših prijatelja Smart tuningu ili na http://www.smarttuning.rs
User avatar
stefanudrea
Senior
Posts: 192
Joined: 07 Jul 2011 17:05

Re: Chip tuning

Post by stefanudrea »

znas neke cene za chevrolet aveo sedan 1.2?
chosen984
Junior
Posts: 20
Joined: 21 Apr 2012 19:44

Re: Chip tuning

Post by chosen984 »

A da li si čuo da je neko čipovao Kruza? Ljudi koji se bave chip tuningom kažu da je to nemoguća misija, da je jako skupo to izvesti a efekti su gotovo nula.
lazasky
Junior
Posts: 14
Joined: 27 Jul 2011 18:28

Re: Chip tuning

Post by lazasky »

Da li se mora kod tjuniranja cipovati ecu ili se moze odraditi temaping preko obd za aveo i koliko se dobija tjuniranjem jeli razlika osetna... :geek: :shock: :geek:
kico
Junior
Posts: 73
Joined: 31 Oct 2012 07:39

Re: Chip tuning

Post by kico »

ja imam pedal box na cruzu 2.0 dizelu i mogu ti reci da je odlicno
User avatar
kobra
Senior
Posts: 104
Joined: 10 Aug 2013 16:47

Re: Chip tuning

Post by kobra »

Sto se tice cipovanja atmosferskih motora (motora koji nemaju turbinu), snaga i obrtni moment se mogu povecati maksimalno za oko 10%. Samim tim je po meni i neisplativo. Eventualno je iplativo uraditi na malim motorima, kako bi se umanjila ili cak ponistila ona razlika kada se upali klima. Sto je motor veci i snazniji, to je i razlika manje osetna.
Sa druge strane ko vozi nekog turbaka, moze ozbiljno da nasvira snagu. 2.0 dizel od 163ks, verovatno ide na nekih 200ks, 1.6 enzinac od 124ks, ne verujem da moze da prebaci 135ks i da doda jos 15Nm obrtnog momenta, sto je zanemarivo.
kico
Junior
Posts: 73
Joined: 31 Oct 2012 07:39

Re: Chip tuning

Post by kico »

Ako si blizu NS mogu da te povezem sa ljudima koji se bave cipovanjem automobila,svaki uredjaj mozes da probas prije nego sto ga kupis tako da buvalmo nemas nikakvu obavezu ako ti se ne svide preformanse tvog automobila polije cipa
Post Reply

Return to “Tuning/Styling”