Izgoreo mi je auto

Dragomir
Početnik
Posts: 5
Joined: 16 Jun 2012 15:57

Izgoreo mi je auto

Post by Dragomir »

Vlasnik sam Chevrolet Avea 1.2 koji je nazalost izgoreo.Zapalio se sam od sebe.Sve je krenulo iz levog fara.
Kupljen je nov u predstavnistvu 2007 godine.Posle 6 meseci mi je izgorela prva sijalica u faru.Posle toga sam ih promenio jos 6 komada.Uvidjaj policije je ustanovio da je pozar krenuo bas odatle.
Moje pitanje je da li jos neko ima slican problem?
Hvala unapred na odgovorima.

Ako nekog zanima postavicu i slike.

pozdrav
miki62
Senior
Posts: 255
Joined: 19 Feb 2012 17:12

Re: Izgoreo mi je auto

Post by miki62 »

Strasno mi je zao sto ti se to dogodilo :( A jel` se zna sta je uzrok...sijalica, kabal ili neki kontakt?

Cuo sam za slucajeve cestog crkavanja sijalica, uzrok su uglavnom bili kablovi premalog preseka i losi kontakti na konektorima.

Jesi uspeo bar nesto da iskoristis-spasis od auta.... ? Stavi neku sliku.

Pozdrav.
User avatar
widanovic
Site Admin
Posts: 384
Joined: 27 Apr 2011 23:29

Re: Izgoreo mi je auto

Post by widanovic »

Da li ti je auto bio parkiran ili dok si ga vozio ti se to desilo? Stvarno mi je žao. Aj stavi slike. Šta planiraš da radiš sada sa njim?
pevac54
Senior
Posts: 208
Joined: 10 Mar 2012 12:17

Re: Izgoreo mi je auto

Post by pevac54 »

Imao sam sličnih problema sa crkavanjem sijalica. Moj električar u firmi je otvorio kako on kaže konektore - plastika se lako otvara- zavuče se šrafciger i otvori se poklopac, i mitorcanclama malo stisnuo buksne i od tada tih problema nemam. Zadnje sijalice koje sam stavio su Boš. Tri puta sam kupovao neke sijalice pakovane u plastičnoj kutiji, imaju plavo telo i daju belu svetlost, ali posle kratkog vremena izgore, stopi se telo sijalice kao da je od plastike. U Autosportu su mi rekli da ih više ne koristim jer to je mala privreda iz Pazove.
Kad sam ih koristio primetio sam da mi se mnogo grejao ključ. Kad ga izvadim iz kontakt brave bio je vreo.
Bošove su pakovane u kartonskoj kutijici po 1 kom.
Nakon ovoga što se tebi desilo još danas ću ponovo da proverim buksne na svim sijalicama.
Dragomir
Početnik
Posts: 5
Joined: 16 Jun 2012 15:57

Re: Izgoreo mi je auto

Post by Dragomir »

Hvala na odgovorima.
Nije mi namera da plasim ljude koji imaju slicnih problema vec da ih upozorim da izbegnu ono najgore.
Auto je bio parkiran u pola sest popodne a zapalio se u jedan nocu.
Sledeci korak je da nadjem sudskog vestaka da uradi vestacenje automobila.Ako se utvrdi da je zbog lose instalacije idem do kraja tj. obraticu se i chevroletu u americi.Idemo mirno i polako.A ako to ne uspe onda Sat emisija,negativna kampanja i sve ostalo.Prvo da dobijem crno na belo pa cemo videti.
Slike cu postaviti sutra.
koenigseggccr
Senior
Posts: 123
Joined: 26 Feb 2012 22:00

Re: Izgoreo mi je auto

Post by koenigseggccr »

Ja sam morao da zamenim desni konektor jer se dosta grejao i prilicno je pocrneo, dok je levi bio ok. Mislim da cu sad zameniti i levi konektor...
Dragomir
Početnik
Posts: 5
Joined: 16 Jun 2012 15:57

Re: Izgoreo mi je auto

Post by Dragomir »

Evo i slika.Reci su suvisne.
Attachments
DSCN2331.JPG
DSCN2331.JPG (1.33 MiB) Viewed 15995 times
DSCN2330.JPG
DSCN2330.JPG (1.33 MiB) Viewed 15995 times
DSCN2329.JPG
DSCN2329.JPG (1.33 MiB) Viewed 15995 times
User avatar
Gajac
Junior
Posts: 18
Joined: 05 Mar 2012 23:53

Re: Izgoreo mi je auto

Post by Gajac »

Au čoveče al ovo jezivo izgleda. Baš mi je žao... :(
Dragomir
Početnik
Posts: 5
Joined: 16 Jun 2012 15:57

Re: Izgoreo mi je auto

Post by Dragomir »

Hocu da postavim sledece pitanje posto ja neznam sta da radim pa me zanima jos necije misljenje.
Pogledajte slike pa mi kazite vredi li se ovo popravljati ili ne.
miki62
Senior
Posts: 255
Joined: 19 Feb 2012 17:12

Re: Izgoreo mi je auto

Post by miki62 »

Mislim da ti se popravka ne isplati, prednji kraj karoserije je izgoreo (mislim na lim) promenio strukturu i to je za staro gvozdje. Mozda motor i menjac (ali prvo treba skinuti dekli ventila i videti da li ima promena na klackalicama i podizacima), bez agregata da prodas i neizgoreli ostatak karoserije, u delovima... pa da izvuces stetu koliko toliko. :(
Post Reply

Return to “3v”