Bregasta i remenica ...POMOĆ!

zokivs
Početnik
Posts: 5
Joined: 25 May 2014 20:00

Bregasta i remenica ...POMOĆ!

Post by zokivs »

Pošto sam prvo postavio pitanje da li kod sparka_matiza krivi ventile ako se otkine kais ili već nesto drugo se desi. I dalje važi to pitanje, ali kada sam danas otvorio imao sam sta i da vidim . Polomljena kajla na bregastoj,bregasta i remenica pukla i sve se to razlabavilo i okretalo kako je htelo!! evo i malo slika!
PS: mehaničar sam ali neradim ove automobile pa vam se zato obraćam za pomoć da bih pomogao sestri koja je vlasnik auta!

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
pevac54
Senior
Posts: 208
Joined: 10 Mar 2012 12:17

Re: Bregasta i remenica ...POMOĆ!

Post by pevac54 »

Ispade da samo ja prodajem pamet na forumu, ali ovo je stvarno katastrofa. Ne znam koje je godište auto i da li se isplati popravka. Imala je sestra u servisnoj knjižici kad se menja zupčasti. Ja sam na aveu menjao posle šest godina, nisam siguran, ali mislim na 60.000 km. Nije bio mnogo propao ali kad se pogleda sa strane i kad se savije (stisne) odozgo videle su se sitne crtice - ispucao.. Nije mnogo prešao, ali guma stari vremenom. Usput sam zamenio i onaj dugački klinasti kaiš.
Mislim da ako popravka prelazi 2.500 - 3.000 evra da se ne isplati. Moj kolega je uvezao iz Slovenije aveo 1.4 sa petoro vrata, 2007.godište, prešao 72.000 km za 3.850 evra, stim što je platio carinu oko 300 evra obzirom da vozilo nije iz EU. Auto je super očuvan, redovno servisiran u ovlašćenom servisu i ima nove zumske gume.
zokivs
Početnik
Posts: 5
Joined: 25 May 2014 20:00

Re: Bregasta i remenica ...POMOĆ!

Post by zokivs »

Zupčasti nije pukao.Desila se havarija sa bregastom i klackalicama .Zbog neredovnog održavanja (a možda i mene kod njih) , zapušio se kanal u glavi koda dolazi ulje za podmazivanje bregaste i klackalica. Kanal je malog promera. Trenutno skidam glavu,ventili su takodje iskrivljeni. Znači ventili,bregasta ,remenica sredjivanje glave set razvoda i još par sitnica. Gde se mogu naci delovi za njih????
Pozdrav za sada
zokivs
Početnik
Posts: 5
Joined: 25 May 2014 20:00

Re: Bregasta i remenica ...POMOĆ!

Post by zokivs »

U vožnji je zaribala (stala bregasta -blokirala ) i tada je doslo do loma kajle,bregaste remenice i do prezubljenje.
zokivs
Početnik
Posts: 5
Joined: 25 May 2014 20:00

Re: Bregasta i remenica ...POMOĆ!

Post by zokivs »

Auto je 2007god presao je oko 50000km. Zadnji servis vidim da je radjen davne 2011 god :o .......
lazasky
Junior
Posts: 14
Joined: 27 Jul 2011 18:28

Re: Bregasta i remenica ...POMOĆ!

Post by lazasky »

Kod gorana u beotemu u yubc na novom beogradu
Post Reply

Return to “Spark”