Varira ler gas

jovke
Početnik
Posts: 1
Joined: 24 Dec 2015 12:25

Varira ler gas

Post by jovke »

pozdrav svima!
posedujem Spark-a 2007god, sa fabrickim plinom, ali od skoro je poceo da varirla ler gas i koliko sam primetio skocila mu je potrosnja.
5-6 meseci pre toga sam odradio veliki i mali servis...kada je pocelo variranje menjao sam svecice i kablove i oper filter za vazduh. cistio step motor, nije pomoglo, kupio drugi problem i dalje prisutan. varira i na plin i na benzin.
da li je neko imao ovakav problem (nedao bog) i da li neko znas sta bi to moglo da bude
4 auto mehanicara se treniraju i uce na meni kao na zamocertu i nista nisu uspeli da pomognu...
Dule
Junior
Posts: 21
Joined: 15 Jan 2013 11:18

Re: Varira ler gas

Post by Dule »

Proveri da ti nije puklo neko od creva za vazduh (meni je na Aveu pukla plastična spojnica na crevima i tako se ponašao).
User avatar
dixy
Junior
Posts: 59
Joined: 29 Jun 2011 20:13
Location: Dobanovci, Surčin

Re: Varira ler gas

Post by dixy »

Upravo kao što kaže Dule: proveri vakuumska creva (tačnije cevi, jer su od najlona) i prihvate za njih na usisnoj grani i senzorima, tačnije MAP senzoru. Ovo su MAP motori koji uopšte ne trpe falš vazduh i ponašaju se upravo kao što si naveo kada sistem nije pod adekvatnim vakuumom. Najlakše ćete utvrditi da li je falš ako majstori uključe dijagnostiku i gledaju LTFT na leru i na oko 2-2,5000 obrtaja. Ako se pri višim obrtajuma LTFT probliži vrednostima 0 +/- 10% onda negde falšira. Najteže je u stvari naći gde, pogotovo ako je na primer u problemu servo (kome zna da pukne membrana, pa da se ponaša kao da vuče falš ali ga ne vidiš), ali ima i to kako se testira. Sad pravac servis, da majstori zarade platu :D
Post Reply

Return to “Spark”