Promena sijalice

User avatar
widanovic
Site Admin
Posts: 384
Joined: 27 Apr 2011 23:29

Re: Promena sijalice

Post by widanovic »

Ljudi evo rešenja aj ovako daj da napravimo spisak da vidimo koliko i kome sve trebaju kapice pa ćemo kupiti celu kesu od 100 kom, uzeću ja višak nije problem ali ne bi baš da sam finansiram celu kesu. Cena je 1000 din + transport 300 din. Neka bude 15 din po kapici. Boje ima zelene, plave i ljubicaste, mada uzeo bi samo jednu boju za koju se svi dogovorimo.

Spisak: ...
Vladimirkv
Junior
Posts: 10
Joined: 05 Dec 2012 17:32

Re: Promena sijalice

Post by Vladimirkv »

Ja sam za...
Trebaju mi zelene, za osvetljenje instrument table (velike), npr. 10 kom. ili vise ako se ne javi vise ljudi.
Jedino ne znam kakve su sijalice za osvetljenje "prekidaca" za grejanje-ventilaciju. Da li su iste velicine ili su manje? Jedino sam siguran da su zelene i da ih kod mene bar pola ne radi :D
koenigseggccr
Senior
Posts: 123
Joined: 26 Feb 2012 22:00

Re: Promena sijalice

Post by koenigseggccr »

Uzecu i ja 10-15 komada...takođe zelene...
User avatar
ivanchevy
Junior
Posts: 76
Joined: 07 Apr 2012 03:43

Re: Promena sijalice

Post by ivanchevy »

Mozes i mene da racunas, jedna je crkla (posle 8 godina), ocekujem i da ce i ostale uskoro. Zelene, 10ak komada. Verujem da nema razlike izmedju tih sijalica kod kalosa i avea?
User avatar
ivanchevy
Junior
Posts: 76
Joined: 07 Apr 2012 03:43

Re: Promena sijalice

Post by ivanchevy »

Kakvo je stanje sa ovim? Zelene kapice, sijalice, promenio bih sve, posto su pocele da crkavaju jedna po jedna. Hocemo li uskoro da nabavljamo ili da trazim na drugim mestima?
bojke
Početnik
Posts: 2
Joined: 18 Oct 2013 13:04

Re: Promena sijalice

Post by bojke »

Razmišljao sam da li da se obratim za pomoć, da ne ispadnem glup u društvu... Vozim cruz-a već 3 godine i u principu sam zadovoljan. Nisam imao nikakvih problema. Nisam nikada imao bilo kakav kvar. i sad - crkne mi prednja sijalica. Ja krenuo da je promenim sam i ne mogu da maknem. Ne mogu da skinem kabl, za početak. Jel tu postoji neka fora ili... Da mi je neko pričao da neću moći da zamenim sijalicu, ne bi mu verovao. Cimaj, cimaj - ništa. U uputstvu samo kaže .. izvucite kabl. Upomoć !!!
ratko_kg
Junior
Posts: 27
Joined: 10 Dec 2011 23:28

Re: Promena sijalice

Post by ratko_kg »

Na kraju kabla do fara imas konektor koji ulazi u sijalicu,izvuces konektor sa sijalice probaj sa laganim pomeranjem u svim stranama. Nakon sto skines konektor skini gumeni poklopac i onda zicani osigurac sa sijalice. Nadam se da sam bar malo pomogao.
bojke
Početnik
Posts: 2
Joined: 18 Oct 2013 13:04

Re: Promena sijalice

Post by bojke »

Hvala. Uspeo sam nekako, natčovečanskim naporom. Kabl je toliko zapekao da nisam mogao da ga mrdnem. Na kraju sam primenio trik: svučem gumeni poklopac, otkačim žabicu pa izvučem sve, zajedno sa sijalicom napolje, i onda baba za dedu, deda za kabl, povuci-potegni...
Još jednom hvala!
zec
Senior
Posts: 205
Joined: 10 Nov 2011 19:35
Location: BG

Re: Promena sijalice

Post by zec »

To je jedini nacin da skines sijalicu. Tako je i kod mene. Nemoj cupati velikom silom dok je u faru da ne ostetis podesavanje farova.
zec
Senior
Posts: 205
Joined: 10 Nov 2011 19:35
Location: BG

Re: Promena sijalice

Post by zec »

widanovic wrote:Ljudi evo rešenja aj ovako daj da napravimo spisak da vidimo koliko i kome sve trebaju kapice pa ćemo kupiti celu kesu od 100 kom, uzeću ja višak nije problem ali ne bi baš da sam finansiram celu kesu. Cena je 1000 din + transport 300 din. Neka bude 15 din po kapici. Boje ima zelene, plave i ljubicaste, mada uzeo bi samo jednu boju za koju se svi dogovorimo.

Spisak: ...
Sta se desilo sa ovim kapicama/sijalicama? Kupljene?
Post Reply

Return to “Uradi sam”