rezervoar

RingoS87
Početnik
Posts: 1
Joined: 23 Aug 2016 22:35

rezervoar

Post by RingoS87 »

Pozdrav ljubiteljima Avea,
kupio sam Aveo nov 2009 godine, redovno odrzavan i servisiran u ovlascenom servisu, godisnje se prelazilo oko 10000 km, garaziran, cuvan i pazen kako malo dete. 2014 godine primetim da mi se kazaljka za gorivo ponekad ne podigne iako pumpa odradi svoje, mislio sam da nije nesto posebno, obratio se majstoru, rekao da se to ponekad desava, da zabaguje i da nije strasno. Posle nekog vremena pocelo je da se pojavljuje cimanje u voznji, kao da se auto ugusi u jednom momentu i onda dobije snagu, odem ponovo kod majstora, taman doslo vreme za mali servis, odradim servis, prekontrolisem sve sto je bilo potrebno, za svaki slucaj skinem i ultrazvucno ocistim dizne, posle toga auto ide kao avion. Nakon 15 dana podjem na more u Grcku preko Bugarke sa devojkom, put je trajao bez problema sve do Soluna, ko za maler, auto poce da stuca, izgubi gas i dok ne stanem nema voznje. Stanem, ugasim ga pa ga ponovo upalim i onda mogu da krenem, tako izdrzi 10 do 20 km i opet. Da neduzim ovo pisanije, u povratku mi se sve to isto desavalo i stignemdo Seresa u ovlasceni servis, ljudi uzmu, zamene mi opet filter goriva, relej za plovak i pumpu i na kraju kad su otvorili rezervoar gde se nalazipumpa imali su i sta da vide, pola rezervoara sa muljem, pumpa se ne vidi od garezi, covek se krsti 17 godina kaze radi u servisu i nikad ovo nije video. Zavrse mi posao da se vratim kuci, ne oderu me 110 evra sad dao za novu pumpu, ceo rezervar mi je zardjao, kad sam dosao kuci sve sam to morao da menjam........ Ovo pisem samo eto da ako neko primeti navedene simptome kod svog Avea neka se pozabavi time nije sala... Pozdrav
pevac54
Senior
Posts: 208
Joined: 10 Mar 2012 12:17

Re: rezervoar

Post by pevac54 »

Gde si kupio onaj filter za pumpu goriva što izgleda kao čarapa i koliko košta.
zec
Senior
Posts: 205
Joined: 10 Nov 2011 19:35
Location: BG

Re: rezervoar

Post by zec »

Mislis onaj na ulosku pumpe goriva, na samoj pumpi? Mali, obicno bele boje. Dobija se sa uloskom pumpe.
Post Reply

Return to “3v”