Aveo 4v

drbalu293
Početnik
Posts: 3
Joined: 05 Feb 2013 22:53

Re: Aveo 4v

Post by drbalu293 »

Samo da se javim da je problem oko krckanja plastike u vratima resen ali na potpuno sumanut nacin...
Kod majstora smo skinuli tapacirung i stavili unutra "filc" celom povrsinom (izgleda kao tepih kupuje se u nekoj domacoj firmi, to je majstor uradio)....bilo sve super par dana i onda ponovo poceo da se cuje zvuk...ja poludeo, medjutim sada sam nasao caku da kada se prozor otvori za bukvalno par mm ( ni ne vidi se spolja, samo pipnem kratko podizac), zvuk se uopste ne cuje....Presao vec nekih par stotina km u miru i tisini...
Hvala jos jedanput na savetima, i pozdrav :-)
jermenin
Početnik
Posts: 2
Joined: 24 Mar 2013 23:33

Re: Aveo 4v

Post by jermenin »

Pozdrav ljudi, iz beograda sam vlasnik avea 1.2 još od 2007, sa njim sam prošao skoro 140.000 km, i zadovoljan sam, nešto i nemam kvarova, osim onih diskova napred, i skoro sam menjao zadnje kočione cilindere. 99% vožnje je na otvorenom, potrošnja je u gradu oko 10-12, na otvorenom oko 7-8, a sa benzinom šelovim benzinom (jbg. kad smo več na moru)5-6 litara. u početku me nervirao veliki volan, a sada kada sam uzeo drugi auto sa malim volanom, nedostaje mi chevy, tako da sam mu se vratio bar neko vreme. hteo sam da ga menjam za novi aveo ali nešto mi se nesvidja instrument tabla kod novog ova je bas skladna na starom.
bora r12
Junior
Posts: 28
Joined: 13 Apr 2013 18:27

Re: Aveo 4v

Post by bora r12 »

da nije to malo mnogo za 1.2? :shock: logicnije mi je 7-8 u gradu, a 5-6 na otvorenom...? :)
Dule
Junior
Posts: 21
Joined: 15 Jan 2013 11:18

Re: Aveo 4v

Post by Dule »

U pravu si, meni potrošnja ide baš tako, oko 6,3 pod punim opterećenjem i uključenom klimom.
bora r12
Junior
Posts: 28
Joined: 13 Apr 2013 18:27

Re: Aveo 4v

Post by bora r12 »

Poz drugari, doslo vreme da se menja druk lager i kaisevi posto se planiraju duza putovanja, narucio sam ceo set kvacila za 12700 kad se vec skida menjac, a set zupcastog kaisa je 11000 sto mi je bilo mnogo jer mislim da nema potrebe menjati spanere i ostalo posto je auto presao samo 52000... pa rekoh da se posavetujem sa vama dal je pametno uzeti samo zupcasti kais, kais klime i kais alternatora bez spanera i ostalog sto ide u setu? Btw ulje i filtere sam skoro menjao. Hvala unapred na odgovorima.
zec
Senior
Posts: 205
Joined: 10 Nov 2011 19:35
Location: BG

Re: Aveo 4v

Post by zec »

U kakvom stanju su lezajevi videces kad se skinu kaisevi. Jedini deo je pumpa za vodu koju bi trebalo promeniti kad vec radis veliki servis. Ne znam kada si poslednji put zamenio. Moze biti odlicna, ali moze i da procuri za 2000km i opet rasturaj sve....
pevac54
Senior
Posts: 208
Joined: 10 Mar 2012 12:17

Re: Aveo 4v

Post by pevac54 »

Španeri se obavezno menjaju kod zamene kaiša. Oni koji su za prvu ugradnju se vrlo teško vraćaju kada se skinu. Ja isto pokušao da uštedim, pa mi ispalo skuplje kada sam kupio posebno nego da sam odmah kupio komplet. Menjao sam kaiševe posle šest godina, nije auto bio mnogo prešao ali guma stari vremenom ibili su ispucali (sitne crtice) po površini.
pevac54
Senior
Posts: 208
Joined: 10 Mar 2012 12:17

Re: Aveo 4v

Post by pevac54 »

Kada menjaš, menjaj sve - i zupčasti i klinasti.
Post Reply

Return to “4v”