Aveo 1,4 16v poređenje vozila

User avatar
dixy
Junior
Posts: 59
Joined: 29 Jun 2011 20:13
Location: Dobanovci, Surčin

Aveo 1,4 16v poređenje vozila

Post by dixy »

Pozdrav svima,

Imam nekih nedoumica o funkcionisanju mog avea 1,4 16v 4vrata i sumnjam na zapušen katalizator.

Da li je neko ko ima automobil sa istim motorom raspoložen da uporedimo vozila, u smislu očitavanja parametara rada motora na dijagnostici? Naravno, neko ko nema nikakvih problema u vožnji :)

Čisto da steknem osećaj gde bi te vrednosti trebalo da budu.

Hvala unapred!
pevac54
Senior
Posts: 208
Joined: 10 Mar 2012 12:17

Re: Aveo 1,4 16v poređenje vozila

Post by pevac54 »

Koje ti je godište auto? Ja imam 1.4 sedan 2007.godište,ali su mi Dobanvci daleko. Ako budeš dolazio za Beograd, možemo da se dogovorimo.
Napiši na osnovu čega sumnjaš na katalizator.
User avatar
dixy
Junior
Posts: 59
Joined: 29 Jun 2011 20:13
Location: Dobanovci, Surčin

Re: Aveo 1,4 16v poređenje vozila

Post by dixy »

Hvala na odgovoru kolega Pevac ;)

Moj aveo je 2008 god i tu ne bi trebalo da bude značajne razlike, pošto je motor isti kao kod tebe, pretpostavljam 69 kW.

Sumnjam na katalizator zbog više simptoma:
- Izbacuje grešku p0420, što je smanjena efikasnost katalitičkog konvertera
- Slabije vuče u višim brzinama, bukvalno ne smem da krenem u preticanje ako nemam zalet
- na dijagnostici prikazuje opterećenje od oko 25% u leru, što je malo previše (na lanosu kog imam sa 1,6 motorom isti taj parametar je 3,13%, ali on nema nikakve restrikcije kroz predkatalizator, a glavni kat je skinut i umesto njega je lonac).
- izbacuje dosta gareži na auspuh, što delimično mogu da smatram posledicom gradske vožnje

Ono što hoću da proverim na tvom autu jeste to opterećenje motora, kao i podatke u realnom vremenu.

Naravno da bih došao ja do tebe i poneo "naoružanje" Delphi DS 150, da i tebi uradimo kompletnu dijagnostiku :)

Samo da kažeš kada bismo mogli da se vidimo, možda neki vikend?
User avatar
dixy
Junior
Posts: 59
Joined: 29 Jun 2011 20:13
Location: Dobanovci, Surčin

Re: Aveo 1,4 16v poređenje vozila

Post by dixy »

Ima li još nekog da je raspoložen za poređenje vozila, pošto kolega Pevac izgleda nije video PP?

Znači, prikačimo skener i proverimo nekoliko parametara koji me zanimaju, prvenstveno proračunato opterećenje motora.
User avatar
dixy
Junior
Posts: 59
Joined: 29 Jun 2011 20:13
Location: Dobanovci, Surčin

Re: Aveo 1,4 16v poređenje vozila

Post by dixy »

Ljubaznošću kolege Pevca54, sa kojim sam uporedio vozilo, navodim vrednosti parametara rada motora koje su "normalne" za Aveo 1,4 16V (2007/2008):

proračunato opterećenje motora - oko 25%
ugao pretpaljenja oko 1,5
položaj senzora leptira gasa u leru 11,5 - 12,5% (iako očitava kao 0,00V).

Sa druge strane, Kalos 1,4 16V (mislim 2005) daje podatke kao vozila iz starije serije, tj Daewoo:

proračunato opterećenje motora - oko 3,13%
ugao pretpaljenja oko 1,5-5
položaj senzora leptira gasa u leru 0% (iako očitava kao 0,00V).

Razlika potiče verovatno od drugačijeg tipa računara. Kod Avea je MR-140.
Post Reply

Return to “4v”