Aveo 1.2

Sale14
Početnik
Posts: 3
Joined: 26 May 2017 08:30

Aveo 1.2

Post by Sale14 »

Ljudi,imam aveo 1.2 2007 godiste 4 vrata,imam nekoliko problema na autu,bio sam kod 3-4 majstora i nista cak i u ovlascenom servisu mi nisu pomogli

1.Desava mi se da kad vozim i izbacim auto iz brzine dokle god ne stanem varira ler gas i to poprilicno,kad stanem sve bude ok,takodje i ujutru dok je hladan na okretanje volana podize ler gas i varira(prosto neverovatno)
2.Dok radi auto u leru ima poprilicno miran rad ali na momente kao da zagusi auto i nastavi sa normalnim radom,kao da je otisao auspuh a nije,cak i ispod sedista se oseti zagusenje
3.prikazuje gresku da je otisao senzor bregaste a majstor mi tvrdi da nije nego je problem do racunara,

jel imao bar neko nesto slicno od bilo cega i ako moze bilo kakav savet...mnogo bi mi znacilo

hvala unapred svima
User avatar
dixy
Junior
Posts: 59
Joined: 29 Jun 2011 20:13
Location: Dobanovci, Surčin

Re: Aveo 1.2

Post by dixy »

Svakako zameni senzor bregaste prvo. Pokušaj kod GM family u Zemunu da nabaviš novi, mislim da će ti dati da pokušaš da li će ugasiti grešku, korektan je sa cenama. Da je kompjuter, problem bi bio izraženiji, da ne kažem gori...

Variranje u ler gasu može biti posledica napuklog vakuum creva ili prihvata za isto. To bi trebalo pogledati prvo na dijagnostici, tj videti ponašanje fuel trimova (LTFT). Servo pumpa, budući da se preko PK kaiša pokreće normalno je da oduzme deo snage ali ne baš toliko. Skini motorić ler gasa i dobro očisti. Napuni flašicu vodom, izbuši čep na jednom mestu i sipaj oko usisa i vakuum creva u tankom mlazu. Isto i oko dizni. Ako falšira čućeš da šišti i znaćeš da nije ECU.

Ako je auto T200, onda je kat br senzora bregaste 96253543, mada bi to bilo najsigurnije po broju šasije videti.

Javi šta si uradio...

Pozdrav!
Sale14
Početnik
Posts: 3
Joined: 26 May 2017 08:30

Re: Aveo 1.2

Post by Sale14 »

Pokusacu ovih dana,hvala jos jednom na odgovoru...,javljam sta sam uradio
Sale14
Početnik
Posts: 3
Joined: 26 May 2017 08:30

Re: Aveo 1.2

Post by Sale14 »

Dixy jel znas neki dobar servis za chevroleta,ja sam iz Pozarevca pa da ne lutam mnogo,hvala unapred...
User avatar
dixy
Junior
Posts: 59
Joined: 29 Jun 2011 20:13
Location: Dobanovci, Surčin

Re: Aveo 1.2

Post by dixy »

U Požarevcu jedino Mirkos, bili su ovlašćeni servis za Chevrolet. U Bg Autopromet, koji je značajno snizio cene svojih usluga. Kad to kažem, mislim da litar ulja kod njih košta 540 din (GM 10-40),što je na nivou prodavnica auto opreme i delova, a sigurno nije falsifikat, jer ih na to obavezuje Opel.
Dule
Junior
Posts: 21
Joined: 15 Jan 2013 11:18

Re: Aveo 1.2

Post by Dule »

Pozdrav svima. Imam jedan problem koji me strašno nervira. Naime, kad povučem polugu brisača da naprskam vetrobran, prskalice normalno odrade, ali se brisači ne uključuju automatski, nego moram ručno da ih uklučim. Menjao sam dva motorića prskalica i probao sa drugom ručicom, proveravao osigurače i nisam našao problem. Neka ideja šta dalje? U pitanju je Aveo 1.2 53kw 2007. godište
User avatar
dixy
Junior
Posts: 59
Joined: 29 Jun 2011 20:13
Location: Dobanovci, Surčin

Re: Aveo 1.2

Post by dixy »

A da li su releji ok? Pošto ovim operacijama zapravo upravljaju releji, a osigurači su tu samo da zaštite od preopterećenja instalacije i komponenata.
Dule
Junior
Posts: 21
Joined: 15 Jan 2013 11:18

Re: Aveo 1.2

Post by Dule »

Nisam probao da promenim, jedan je za brisače, a oni rade, tako da sam to u startu isključio. U svakom slučaju, probaću i to, hvala na ideji.
Post Reply

Return to “4v”