Kako se skida kaseta ispred suvozaca?

User avatar
ivanchevy
Junior
Posts: 76
Joined: 07 Apr 2012 03:43

Kako se skida kaseta ispred suvozaca?

Post by ivanchevy »

Hocu sam da zamenim filter klime (ili kako se vec zove taj filter), ali da bih mu pristupio moram da skinem kasetu ispred suvozaca. Na aveu sam video da se pritisne sa obe strane i izvuce se, medjutim ovde je ili drugi mehanizam ili treba jace pritisnuti, pa ako je neko vec skidao da mi objasni recima. Slike su uvek dobrodosle :)
User avatar
ivanchevy
Junior
Posts: 76
Joined: 07 Apr 2012 03:43

Re: Kako se skida kaseta ispred suvozaca?

Post by ivanchevy »

Uspeo sam, samo se vuce unazad, ali uhvatiti kod "zabica" gde hvata i lako je.

Medjutim imao sam problema izvuci filter zbog plastike koja mu stoji na putu, a koja je sastavni deo celog tog prednjeg dela ispred suvozaca!, ali sam nekako uspeo da izvucem filter. Ako neko zna laksi metod za izvlacenje filtera neka javi.
zec
Senior
Posts: 205
Joined: 10 Nov 2011 19:35
Location: BG

Re: Kako se skida kaseta ispred suvozaca?

Post by zec »

Mislim da je to najlaksi nacin.
User avatar
ivanchevy
Junior
Posts: 76
Joined: 07 Apr 2012 03:43

Re: Kako se skida kaseta ispred suvozaca?

Post by ivanchevy »

HM, razmisljam se da isecem tu plastiku, tako da moze da se usrafi i po potrebi skida, a onaj ostali plastican deo da zalepim ili zasrafim.
zec
Senior
Posts: 205
Joined: 10 Nov 2011 19:35
Location: BG

Re: Kako se skida kaseta ispred suvozaca?

Post by zec »

Jos jednostavnije je da malo iskrivis filter pri zameni i vratis sve na mesto. Zasto bi se cimao sa secenjem, busenjem i lepljenjem delova?
User avatar
021
Senior
Posts: 183
Joined: 09 Jun 2011 23:12
Location: Novi Sad

Re: Kako se skida kaseta ispred suvozaca?

Post by 021 »

Ivane, uvek je zgodno kada radiš neki posao da i slikaš (naravno ako možeš), to je onda od velike pomoći ostalim članovima koji imaju isti problem.
Poseti Limundo, ima mnogo dobrih aukcija:
http://www.limundo.com/ref/SasaYU
User avatar
ivanchevy
Junior
Posts: 76
Joined: 07 Apr 2012 03:43

Re: Kako se skida kaseta ispred suvozaca?

Post by ivanchevy »

Naravno, ali ovog puta je sve bilo u velikoj zurbi. Sledeci put kad budem skidao cu uslikati sve i okaciti.
User avatar
ivanchevy
Junior
Posts: 76
Joined: 07 Apr 2012 03:43

Re: Kako se skida kaseta ispred suvozaca?

Post by ivanchevy »

Evo par slicica kako izgledaju zabice i gde su zakacene

Image
Image
Image
Image
Image

Pri zameni filtera klime potrebno je kriviti plastiku (oznacena crvenom strelicom na trecoj slici).
Na istoj slici zelenom bojom je oznaceno mesto gde su srafove koje je potrebno ukloniti pre krivljenja plastike.

I evo jos par slicica, gde ide filter i kako izgleda posle samo 3 meseca koriscenja.

Image
Image
Image
Image
Image


Potrudicu se pri sledecoj zameni da snimim video, kao i na sta treba obratiti paznju pri postavljanju, da izbegnete cudne zvuke koji se mogu pojaviti dok radi ventilacija.

Ne znam da li postoji laksi nacin zamene, jer siva plastika bas smeta.
zec
Senior
Posts: 205
Joined: 10 Nov 2011 19:35
Location: BG

Re: Kako se skida kaseta ispred suvozaca?

Post by zec »

Interesantno je sto se na svim kasetama vide otisci masnih prstiju koje inace samo serviser moze da ostavi jer korisnik to ne moze da dohvati.
kalos22
Početnik
Posts: 1
Joined: 27 Nov 2012 10:55

Post by kalos22 »

Da li zna neko mozda gde mogu da pronadjem povoljne maglenke za Kalosa sedan, 2005, godiste..i da li ima neko da prodaje polovne originalne ratkpapne kao sto su isle na aveo modele(petokrake), pasu i na kalosa...u ovlascenom servisu su po 3 hiljade komad sto je malo skupo.. hvala.. :)
Post Reply

Return to “Kalos”